Zerreyim zerresin zerre

NASA’nın açıklaması üzerine Arrival’ı izledim. Zerreciklerime ayrılıp evrenle bütünleşmiş kadar oldum. İçine düşmüş olduğumuz zaman bir dönüm noktasıymış gibi geliyor bana. Kendimizi önemsemeliyiz, hislerimizi önemsemeliyiz, ama buradaki tavır kameralar etrafımda dönüyor tavrı değil, zerre kadar önemsiz ve bir zerrecik kadar önemliyim- önemliyiz tavrı… uyum içinde hareket eden ve yok olan ve varolan herşeyler bütünü.. kelimelerin anlatamadığı noktada sessizce yanyana salınmak belki..

Bu hep böyleydi de görmek zamanı şimdiymiş gibi.

Seni insan olarak aşan her durum içerisinde senin insan oluşunun katkısı var.

Düşüncendeki genişliği gündelik yaşamanına yayabilir misin? Felsefeni, dünyaya, evrene, yaşama bakış açını, hergününe uygulayabilir misin?

Büyük cümlelerini küçük eylemlere dönüştürebilir misin?

Mesela; “zamanın döngüsel olduğuna inanıyorum;  geçmiş gelecek şu an hepsi birbirine bağlı, lineer biçimde sıralı değil”

Bu bir inanış ya da bir felsefe diyelim. Hayatına dönüp baktığında hala büyük hedefle, beklentiler ve ilerlemeci bir algıyla kendini hırpalayacak denli başarı kaygısı duyuyorsan, geçmişinde yaşattığın sen ile geleceğindeki ve şu andaki seni birbirinden ayırmış oluyorsun. Felsefene ya da inandığın cümleye ters düşüyorsun.

Güvenmiyorsun ve bırakmıyorsun akışa kendini.. Kendine bunu yaptığında hayatına rast gelmiş insanlara, karşına çıkanlara yapmaman zaten mümkün değil.

Kendi fikrinle yaşayışını birbirinden ayırdığında anlaman da zorlaşıyor, anlatman da… tüm dünya koca bir rabarba!

Gerçekten şu “yeni” 7 caanım gezegenden gelseler bu gürültüde anlaşamayız.. anlaşamamaya kodlanmış gibi yaşamayı bırakmalıyız artık. Önce kendimiz ilen…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s